فیزیوتراپ کیست؟

فیزیوتراپ کیست؟

در جهت سلامت روش های درمان مختلفی وجود دارد که یکی از این روش ها فیزیوتراپی
است در واقع فیزیوتراپی بخشی از پزشکی می باشد که هدف اصلی آن پیشگیری از
بیماری ها با درمان، توانبخشی و بالا بردن سلامت می باشد انجام فیزیوتراپی توسط
متخصص فیزیوتراپ انجام می گیرد در واقع وظیفه اصلی فیزیوتراپ تنظیم ستون فقرات
و سایر مفاصل می باشد فیزیوتراپی ها در سه حالت و یا گروه انجام می گیرند که در ادامه
این حالت ها را برای شما شرح می دهیم.

حالت های مختلف فیزیوتراپی

1- تمرین درمانی: در این حالت پزشک معالج برای درمان از روش هایی همچون انجام ورزش های درمانی خاص، ورزش در آب، استفاده از یک سری آب درمانی ها، ماساژ و …استفاده می کند که بسیاری از این حالت هایی که نام بردیم می تواند تاثیر بسیار مثبتی داشته باشد.
2- مهارت های درمان با دست: یکی از روش های درمان ” مهارت های درمان با دست ” می باشد که می تواند برای درمان بسیار تاثیرگذار باشد.
3- الکتروتراپی: در این روش از درمان، درمان با استفاده از دستگاه های ویژه ای انجام می گیرد که این دستگاه ها یک سری امواج را تولید می کنند و تغییر می دهند که این امواج می تواند شامل امواج مافوق صوت، امواج کوتاه رادیویی، امواج الکتریکی، امواج مایکروویو و … می باشد.

بهتر است بدانید که انجام فیزیوتراپی تنها برای بهبود سیستم حرکتی بدن استفاده نمی شود بلکه از آن می توان جهت بهبود سیستم های تنفسی، عصبی، عوارض برخی بیماری هایی همچون سرطان، قلبی و… نیز استفاده کرد.

در صورتی که برای نگهداری افراد سالمند، بیمار، کودک و … نیاز به پرستار در منزل داشتید جهت استفاده خدمات پرستاری در منزل می توانید به مرکز پرستاری سلامت 724 مراجعه کنید این مرکز سعی دارد با مناسب ترین قیمت ها از افراد بیمار، سالمند و … مراقبت کند.

آخرین اخبار و مقالات طب 724