خدمات تزریقات در منزل

تزریقات

تزریقات راهی برای وارد کردن داروهای مایع یا واکسن بداخل بدن با کمک سرنگ و سرسوزن است . خدمات تزریقات در منزل به خدماتی گفته می‌شود که در آن یک پرستار متخصص و باتجربه به منزل بیمار مراجعه کرده و تزریقات تجویز شده توسط پزشک را انجام می‌دهد. از جمله مزایای انجام تزریقات در منزل این است که :می‌تواند برای بیمارانی که توانایی مراجعه به مراکز درمانی را ندارند، بسیار راحت‌تر باشد، تزریقات در منزل در تهران می‌تواند برای بیمارانی که نیاز به تزریقات متعدد دارند، بسیار مقرون به صرفه باشد، بیماران می‌توانند در محیطی آشنا و آرام تزریقات خود را دریافت کنند و نیازی به مراجعه مکرر به مراکز درمانی ندارند در نتیجه در وقت و هزینه آنها صرفه جویی می گردد.
برای کسب اطلاع از قیمت تزریقات در منزل با این شماره ها تماس بگیرید. 02122689398 | 09123039316 | 09122902569 | 02188851370

خدمات تزریقات در منزل

انواع تزریقات:

1- زیر جلدی: بافتی پر از چربی و شل است به همین دلیل سرعت جذب دارو درآن خیلی طولانی تر ازعضله است 20تا 30دقیقه طول میکشد دارویی مثل هپارین سرعت جذب آن از بافت زیر جلدی برابر با عضله است
در این تزریق از سرنگ 2میلی متر یا کمتر و سرسوزن 24تا26 با طول 1.5سانتی متراستفاده میشود.
در هر نقطه ای از بدن میتوان آنرا انجام داد محلهای رایج آن روی شکم ،روی کتف، جلوی ران و قسمت خارجی بازو است. به این صورت که یک چین از روی پوست را بالا نگه میدارند و سوزن را با 45تا 90درجه زیر پوست وارد میکنند که نباید بیشتر از 5 میلی متر تزریق صورت گیرد.

2- تزریق داخل جلدی: برای واکسیناسیون و پاسخ سیستم ایمنی و تست های آلرژیک استفاده میشود. از سرنگ 1 میلی متر با سر سوزن 25تا 27 استفاده میشود که در محل 10 سانتی متر پایین تر از آرنج  تزریق میگردد به این صورت که سوزن با زاویه 15 درجه بمقدار 2تا3 میلی متر داخل وارد میشود و به آرامی تزریق میکنند در آخر یک دایره دور تزریق میکشند و ساعت و تاریخ آنرا مینویسند و در تزریقات بصورت مایل باید سرسوزن بسمت بالا قرار گیرد .
3-تزریقات عضلانی: رایج ترین تزریق که داخل ماهیچه است وقتی که دارو از طریق گوارش جذب نمیشود یا بعد از جذب داخل کبد از بین میرود مجبوریم از تزریق استفاده کنیم.

توجه!
اگر مقدار دارو زیاد یا بافت سطح تحریک شود یا باید جذب سریع انجام شود آنرا داخل مایچه تزریق میکنند که سرسرنگ آن 2-5 میلی لیتر است اگر در ماهیچه سرینی تزریق باشد از شماره 2-20اگر در ماهیچه دالی باید شماره 23-25 باید استفاده گردد.

محل تزریق آمپول در ماهیچه های مختلف

ماهیچه باسن یا پشت سرینی: قسمت بالایی خارجی یا ربع فوقانی خارجی باسن است که با خط فرضی به 4 قسمت تقسیم میکنیم با لمس کرست ایلیاک از اینکه محل صحیح را انتخاب کرده اید مطمئن شوید.
ماهیچه سرینی متوسط یا ونتروگلوتئال: کف دست را روی تروکانتر بزرگ بگذارید معمولا دست راست را روی ران چپ و دست چپ را روی ران راست قرار میدهند و انگشت میانی دست بسمت عقب کشیده شده بصورتی که لبه کرست ایلیوم را لمس میکنید محل تزریق مرکز مثلث است بیمار درحالتی که به پشت خوابیده زانو و لگن او خم شود و حجمی که میتوان تزریق کرد 1-5 میلی ایتر است .
ماهیچه پهن داخل یا وستوس لترالیس: یک سوم این ماهیچه با تقسیم فاصله بین تروکانتر بزرگ و برجستگی خارجی زانو به 3 قسمت تقسیم میشود.
ماهیچه دالی: سطح خارجی این ماهیچه برای تزریق مناسب است. معمولا سرنگها از 1تا5 سی سی هستند و سرنگ هیپودرمیک 205تا 3 میلی لیتر و سرنگ انسولین 1 میلی لیتر است و هر سوزن 3 ویژگی دارد نوک تیز سوزن،طول تند سوزن، شماره سوزن یا قطرسوزنها 3 قسمت دارند اچ یو بی قسمتی که متصل به سرنگ میشود، شیفت به هوب متصل میشود ، بول که نوک سوزن است .

برای درخواست پرستار و مراقبت از بیمار جهت تکمیل فرم مشخصات به این لینک مراجعه کنید.

آخرین اخبار و مقالات طب 724