خدمات پرستاری ویژه در منزل

پرستار ویژه

پرستار ویژه کیست ؟

پرستار ویژه یک تخصص درون پرستاری است که به مشکلات و بیماری و تهدید های بیماران پاسخ میدهد و یک تخصص و مدرک است و به بیماران بحرانی یعنی بیمارانی که وضعیت آنها غیر پایدار و پیچیده است و باید مراقبت بصورت حرفه ای باشد انجام وظیفه میکند و میتواند در بخشهای مراقبت ویژه مثل icu-ccu-picu-nicu ،آزمایشگاه ،کاتترهای قلبی، بخشهای اورژانس، بخشهای تله فری و ریکاوری مشغول شوند.
کار پرستاران ویژه  مدیریت سازمانها و ارگانهای مراقبتی و بهداشتی، مراکز جراحی سرپایی و کیلینک ها، مراقبت سلامت در منزل میباشد . اما خدمات پرستاری ویژه در منزل، خدماتی هستند که به افراد نیازمند مراقبت های ویژه، مانند بیماران بستری در منزل، بیماران دارای شرایط خاص و سالمندان، ارائه می شوند. این خدمات شامل طیف گسترده ای از خدمات بهداشتی و درمانی است که توسط پرستاران متخصص و مجرب ارائه می شود. تعرفه خدمات پرستاری در منزل در تهران 1402، بسته به نوع خدمات مورد نیاز، مدت زمان ارائه خدمات و سطح مهارت پرستار متفاوت است. برا درخواست اعزام پرستار در منزل و یا کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت پرستار سالمند در منزل با ما تماس بگیرید.02122689398 | 09123039316 | 09122902569 | 02188851370

برخی از خدمات پرستاری ویژه در منزل عبارتند از:

 • مراقبت از بیماران بستری در منزل: این خدمات شامل مراقبت از بیمارانی است که به دلیل بیماری یا عارضه ای قادر به حرکت یا انجام امور شخصی خود نیستند. پرستاران در این موارد وظیفه دارند به صورت 24 ساعته یا نیمه وقت از بیمار مراقبت کنند و نیازهای او را برطرف نمایند.
 • مراقبت از بیماران دارای شرایط خاص: این خدمات شامل مراقبت از بیمارانی است که به دلیل بیماری یا عارضه ای نیاز به مراقبت های ویژه ای دارند. برخی از این بیماران عبارتند از:
  • بیماران مبتلا به سرطان
  • بیماران مبتلا به بیماری های قلبی عروقی
  • بیماران مبتلا به بیماری های تنفسی
  • بیماران مبتلا به بیماری های عصبی
  • بیماران مبتلا به بیماری های روانی
 • مراقبت از سالمندان: این خدمات شامل مراقبت از سالمندانی است که به دلیل سن و سال یا بیماری، قادر به انجام امور شخصی خود نیستند. پرستاران در این موارد وظیفه دارند به صورت 24 ساعته یا نیمه وقت از سالمند مراقبت کنند و نیازهای او را برطرف نمایند.
 • انجام امور تخصصی درمانی: پیگیری وضعیت بیمار، انواع تزریقات، تعبیه سونداژ، گاواژ، کاتتر و…

پرستاران ، معمولاً دارای تحصیلات دانشگاهی در رشته پرستاری هستند و دوره های تخصصی مربوط به مراقبت های ویژه را گذرانده اند. این پرستاران باید مهارت های بالایی در زمینه مراقبت از بیماران، ارائه خدمات پزشکی و توانبخشی، و مدیریت شرایط اضطراری داشته باشند.

خدمات پرستاری ویژه در منزل

نقش پرستاران ویژه :

1- آموزش بیمار و حمایت از بیمار برای تصمیم گیری مناسب
2- درمان بیمارانی که توانایی صحبت کردن ندارند که باید سریعتر اقدامات صورت گیرد
3- حمایت کردن از تصمیمات بیمار و انتقال آن در طی مراقبت پرستاری
4- احترام به ارزشها و عقاید بیمار
5- نظارت بر کیفیت زندگی بیمار
6- حمایت از بیمار
7- مراقبت از بیمارانی که حالشان نسبت به قبل بدتر شده
8- مدیریت مراقبت در زمان بحرانی
9-غربالگری و واکسیناسیون کودکان
10- انجام یا کمک در اعمال جراحی جزیی

برای درخواست پرستار و مراقب بیمار جهت پر کردن فرم مشخصات به این لینک مراجعه کنید.

11- فراهم کردن مراقبتهای دوران بارداری و خدمات تنظیم خانواده
12- در خواست فیزیوتراپی و کار درمانی و درمانهای توانبخشی
13- درخواست تست تشخیص نوار قلب،
x-ray-14 گرفتن تاریخچه بیمار و انجام معاینات فیزیکی
15- تشخیص پزشکی، درمان، ارزیابی، مدیریت طیف وسیعی از بیماریهای حاد و مزمن
16- ارایه خدمات مراقبت اولیه و تخصصی و خدمات حفظ سلامت بزرگسالان مثل آزمایش فیزیکی بطور سالیانه
17-مشاوره و آموزش بیمار در مورد مهارتهای مراقبت از خود و رفتارهای سلامتی در هماهنگی با دیگر اعضای تیم درمان

این پرستاران دو نوع تخصص دارند:

1- cns- کار آنها مراقبت ویژه در موارد خاص و تدبیر و مدیریت مشکلات بحرانی و تشخیص و بحران مراقبت بیمار و خانواده ایشان است و بطور مستقیم به ارزیابی، تجویز دارو و درمان غیر دارویی و برنامه ریزی وتشخیص میپردازند.
2- acnp- به تصمیم گیری بالینی در مراقبتهای پیشرفته میپردازند. پرستاران ویژه بعد از طی دوره 4 ساله ی تحصیلات دانشگاهی و کلیه واحدهای تئوری و عملی در محیط دانشگاه و بیمارستان در بخشهای ویژه مشغول بکار شده و تجاربی بدست میاورند.
پرستار icu: پرستارانی هستند که مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد دارند از ابتدایی ترین مراحل تا پیشرفته ترین مراحل را با استفاده از علم و تجارب و تعهد اخلاقی در کنار بیمار و خانواده برای بهبود سلامت فرد تلاش میکنند

مزایای استفاده از پرستار icu

1- کاهش هزینه و بار مالی برای خانوادها :هزینه مراقبت در بیمارستان خصوصی 1.3تا1.4 برابر هزینه مراقبت در خانه است.
2- کاهش ریسک گرفتن عفونت در بیمارستان : در بیمارستان عفونت ها خطرناک و مقاوم هستند و در صورت ابتلا بسیار پرهزینه و تایم زیادی را برای درمان میطلبند.
3- بهرمند شدن خانواده بیمار از حمایتهای عاطفی و زیاد شدن روحیه بیمار و برخورداری از محیطی  شاد که بیمار میتواند با حمایت خانواده و دور از محیط بیمارستان شرایط روحی و جسمی بهتری داشته باشد.
4- با توجه به اینکه پرستار icu وظیفه مراقبت از 2تا4 بیمار را در بیمارستان برعهده دارد اما در منزل با وجود یک بیمار تمام تمرکز خود را بخرج میدهد که باعث بهبود روند بیماری میشود بنابراین استخدام پرستار ویژه از مراکز پرستاری معتبر مزایای فراوانی دارد که خانوادها باید به ان توجه کنند.

 

آخرین اخبار و مقالات طب 724