خدمات سرم تراپی در منزل

سرم تراپی

سرم تراپی چیست ؟

سرم تراپی یا مایع درمانی به تزریق مایعات (سرم) داخل ورید بیمار برای درمان گفته می‌شود. اینکار در مواقع از دست دادن سریع مایعات مانند خونریزی، اسهال، استفراغ و سوختگی‌ها ضرورت می‌یابد. البته از روش تزریق داخل وریدی گاه برای جایگزِینی آب و الکترولیت مورد نیاز انسان مثلاً در انجام اعمال جراحی یا درمان افرادی که به دلایلی نمی‌توانند از راه دهان غذا بخورند استفاده می‌شود. سرم تراپی توسط یک پرستار یا پزشک متخصص انجام می‌شود. این کار معمولاً در بیمارستان یا مراکز درمانی انجام می‌شود، اما می‌تواند در منزل نیز انجام شود.خدمات سرم تراپی در منزل دارای مزایای فراوانی میباشد برای بیمارانی که توان حرکتی ندارند و  در وقت و هزینه افرد صرفه جویی می شود.

در صورت تمایل به دریافت خدمات سرم تراپی در منزل و یا اطلاع از قیمت خدمات درمانی در منزل با طب 724 تماس بگیرید. 02122689398 | 09123039316 | 09122902569 | 02188851370

انواع سرم

سرم‌ها انواع مختلفی دارند که هر کدام ترکیبات و کاربردهای خاص خود را دارند. 

سرم نرمال سالین: این سرم حاوی آب و نمک است و برای جایگزینی مایعات از دست رفته استفاده می‌شود.

سرم رینگر: این سرم حاوی آب، نمک، پتاسیم و کلسیم است و برای جایگزینی مایعات و الکترولیت‌های از دست رفته استفاده می‌شود.

سرم قندی نمکی: این سرم حاوی آب، نمک و قند است و برای جایگزینی مایعات و انرژی از دست رفته استفاده می‌شود.

سرم آمینو اسیدی: این سرم حاوی اسیدهای آمینه است و برای تغذیه بیمارانی که نمی‌توانند از راه دهان غذا بخورند استفاده می‌شود.

سرم تراپی چیست ؟

مزایای سرم تراپی

سرم تراپی شامل جوانسازی پوست ،ریزش مو و پلاکت درمانی است و این روش جوانسازی درکشورهای ژاپن، فرانسه، انگلستان و آمریکا بکار میرود .در فرایند isohagen که در آن از کشت فیبرو بلاست استفاده میشود و شامل پلاکت ،سلول سفید و تعداد کمی گلبول لهای قرمز است برای جوان کردن پوست صورت و گردن و بهبود چروک از مواد پیلینگ شیمیایی و تکنیکهای تراش ،بوتاکس، و پر کننده استفاده میشود.

روش جوان سازی پوست:

برای جوان کردن پوست دستها و ریزش مو روشی وجود دارد که با توجه به مکان حجم مناسبی از خون بیمار گرفته شده و این خون سانتریفیوز میشود و یک سرم با مقدار زیادی پلاکت تولید میشود که با وجود فاکتورهای رشد و پلاکت در این سرم بافت مورد نظر بازسازی میشود این مواد در سرم شامل 30فاکتور رشد است که برای سنتز کلاژن و رگهای خونی و ترمیم بافت استفاده میشود .

مزایای مزوتراپی (prp):

از جمله مزایای prp افزایش غلظت فاکتور رشد، اتصال به سلول های بنیادی و باسازی بافت جدید است . عوامل رشد از سلولهای شکسته شده به داخل بافت آسیب دیده وارد شده و بافت میزبان را تحریک میکنند که باعث تقویت و رشد موی افراد و زیباتر شدن آنها میشود و باع رشد کراتینوسیتها فیبرو بلاست و تولید کلاژن میشود.در مدت 3 الی 4 هفته در نواحی گونه و پیشانی و گردن و پشت دستها تحریک شده و این مواد مثل filler نیستند یک روش بیولوژیکی درمان سلولی میباشند . در مزو تراپی از تزریق سرم بداخل پوست انجام میشود درد کمی دارد و از کرم های بیحسی موضعی استفاده میشود. سرم تراپی مو به روش prp نیز می تواند کمک بسیار زیادی در راستای احیای ریشه ی مو داشته باشد و بافت مو های آسیب دیده کمک می کند.

برای آشنایی با انواع تزریقات می توانید به این لینک مراجعه کنید.

مزایای سرم تراپی نسب مزو تراپی :

تعداد جلسات محدود است ، هر 6 ماه یکبار برای جلوگیری از تخریب کلاژن والاستین پوست بدلیل روند پیری نیاز به استفاده میباشد. ازاین روش در پیشانی، اطراف چشم، اطراف لب، گونه، خطوط خنده کاربرد دارد و نتایج بعد از 3 هفته مشخص میشود و این روش عوارض لک هیپرپیگمانتاسیون و اسکار را ندارد.

سرم تراپی در این افراد نتیجه خوبی ندارد:

افرارد سیگاری و الکلی، کسانی که ضایعات ناشی از نور خورشید دارند، پوست مشکل ژنتیکی داشته باشد ، کسانی که لکهای پیشرفته دارند مثلا خطوط پیشانی، خطوط لب، ضایعات مویرگی در بینی و گونه در این افرارد نباید سرم تراپی استفاده شود ک کسانی که آسپرین یا داروی ضد انعقاد مصرف میکنند، بیماری پوستی مثل پورفیری، بیماری اختلالات خونی انعقادی، سرطان پوست، ابتلا به ایدز و کساتی که پلاکتشان آسیب دیده است.

در صورت تمایل به همکاری و استخدام به عنوان پزشک یا پرستار، فرم جذب پزشک و پرستار را تکمیل نمایید.

 

آخرین اخبار و مقالات طب 724