خدمات مراقبت و نگهداری از بیمار در بیمارستان

مراقبت ازبیمار در بیمارستان

مراقبت و نگهداری از بیمار در بیمارستان

بیمارستان و مراکز خدمات درمانی همواره محیط های شلوغ و پر رفت و آمدی هستند بیماران زیادی در آن ها بستری هستند. بستری شدن بیمار به منزله تحت نظر پزشک و پرستار بودن و طی کردن دوره ی  نقاهت است. بیمارانی که در بیمارستان بستری هستند علاوه بر نظارت پزشک و پرستار به حمایت و توجه نیز نیاز دارند که عموما با وجود یک همراه بیمار این نیاز برطرف می شود. همراه بیمار معمولا از اطرافیان و بستگان بیمار است، اما با وجود مشغله و گاهی محدودیت بیمارستان این امکان فراهم نیست و شما می توانید با تماس با مرکز خدمات درمانی طب 724 و استخدام مراقب بیمار در بیمارستان این مشکل را رفع کنید. برای اطلاع از قیمت همراه بیمار در بیمارستان دولتی و تعرفه خدمات پرستاری 1402 با ما تماس بگیرید. 02122689398 | 09123039316 | 09122902569 | 02188851370

همراه بیمار در بیمارستان

تا زمانی که بیمار و خانواده او بخواهند در کنار بیمار میماند و دو وظیفه مهم را برعهده دارند
1-مراقبت از بیمار : این وظیفه را بر اساس اصول ، طبق راهنمایی و توصیه های تیم درمانی و همراهی و همدلی با بیمار بعنوان جایگزین یکی از اعضای خانواده بیمار که در آن زمان به هر دلیلی قادر نیستند از بیمار خود مراقبت کنند مثل شرایط کنونی ( شیوع کووید 19)
2- مشغله کاری زیاد اعضای خانواده : اغلب خانوادها ترجیح میدهند بهترین و با کیفیت ترین مراقب را برای بیمار خود داشته باشند .

خدمات مراقبت و نگهداری از بیمار در بیمارستان

مراقبت از بیماران آن هم در محیط بیمارستان نیاز به دانش و تجربه مراقبتی دارد که اعضای خانواده تماما مهارت مراقبتی لازم را ندارند و در شرایط اورژانسی و بروز شرایط خاص برای بیمار نمیتوانند مراقبتهای لازم را انجام دهند بنابراین استفاده کردن از دانش و تجربه همراه بیمار میتواند استرس را از خانوادهای ایشان دور کند.

مراقبت بیماران نیازمند آموزشهای مراقبتی است اگر مهارت لازم را نداشته باشند میتوانند خود را در معرض اسیب و بیماری قرار دهند با توجه به شغلهای افراد و درگیری هایی که وجوود دارد سبب میشود ترک کردن شغل خود و مراقبت از بیمار در بیمارستان برنامه های فرد را با مشکل مواجه کند و برای تغییر دادن شیفت های مراقبت از بیمار باید افراد زیادی از خانواده درگیر شوند، همراه و مراقب بعنوان پرسنل مراقبتی از سوی شرکتهای پرستاری معتبر برای حضور یافتن در بیمارستان بعنوان مراقب و همراه بیمار ، معرفی میگردند که آموزش دیده و با تجربه هستند و میتوان در شرایط گوناگون به این تخصص این افراد اطمینان داشت.

چرا باید از همراه بیمار در بیمارستان استفاده کنیم:

چون همراهان بیمار نسبت به بیماری های شایع آگاهی دارند ، داروهای مصرفی بیمارو واکنشهای خاص دارویی را میشناسند ، عوارض ناشی از جراحی و نشانه های انرا میدانند ، در موقعیتهای متفاوت قدرند واکنشهای مناسبی را برای حفظ سلامت افراد نشان دهند و در زمان موقعیتهای اورژانسی باید با خونسردی مراتب را به پزشک و پرستاران شیفت اطلاع دهند ، شخص همراه کارهایی نظیر پذیرش، ترخیص بیمار و کارهای ادرای بیمار را انجام میدهد ، همراهی با بیمار باعث احساس دلگرمی برای بیمار میشود و آسایش روانی ایشان را فراهم میکند، همراه باید از اصول اخلاقی در مراقبت و همراهی با بیمار برخوردار باشد ، در زمان مراقبت توجه کامل به تغییر شرایط و وضعیت سلامتی بیمار داشته باشد ، به راهنمایی های پزشک توجه کند و مطابق دستورات پزشک عمل کند ، مطابق میل خود اقدادم به دادن غذاهای غیر رژیمی به بیمار نکند و اصول ایمنی در زمان جابجا کردن و تحرک را رعایت کند.

حضور یک فرد متعهد و آموزش دیده که تمام وقت خود را به مراقبت و همراهی از بیمار اختصاص دهد میتواند بار روانی و فشار ناشی از مراقبت از بیمار را برای خانواده ایشان کاهش دهد .

عواملی که سبب انتخاب مراقب بیمار میشود

1- بهبود یافتن سلامتی بیمار : شواهد نشان میدهد افراردی که از خدمات مراقبتی همراه بیمار استفاده میکنند در بیماران خود شاهد وضعیت سلامتی بهتری خواهند بود
2- توجه و حمایت از تمامی خدمات و امکانات :همراه بیمار میتواند مراقبت خاص بر روی سلامتی یک فرد را انجام دهد که میتواند تمام جوانب سلامتی بیمار را در نظر بگیردو نیازهای بیمار را در اولویت خود قرار دهد و تحت نظر پزشک کمک میکند تا بیمار سلامتی خود را باز یابد
3- دریافت گستره ای از خدمات : استخدام همراه بیمار در بیمارستان سبب میشود که ارائه خدمات بصورت شبانه روزی یا پاره وقت باشد و این خدمات در 365 روز سال و یا روزهای مشخصی ارائه میشود که استفاده از مراکز ارائه خدمات مراقبت ازبیمار در منزل و بیمارستان میتواند انتخاب کیس مناسب را راحت تر کند و به وضعیت سلامتی بیمار و نیازهای او و توصیه های پزشک توجه کند.

برای درخواست پرستار و مراقب بیمار جهت تکمیل فرم مشخصات به این لینک مراجعه کنید.

مرکز سلامت 724 با دادن خدمات 24 ساعته به تمامی خانوادها برای مراقبت و همراهی با بیمار در منزل و بیمارستان میتواند خدمات شایانی را در این زمینه ارائه دهد که در تمامی این سالها افتخار ما همراهی بیماران با پرسنلی متعهد و آموزش دیده میباشد و امیدواریم با همکاری یکدیگر برای رسیدن به اهداف بزرگ نظیر شکست بیماری کووید 19 پیروز و موفق باشیم.


فرم پذیرش
کلیک نمایید

آخرین اخبار و مقالات طب 724