خدمات بهیاری در منزل

بهیار

بهیار

بهیار فردی از گروه پزشکی است که زیر نظر پرستار ودر امور مراقبت و درمان شرکت میکند. بهیاری بعنوان یکی از شاخه های علوم و خدمات پزشکی تشکیل شده از مهارت فنی، اخلاق،عواطف و دانش پرستاری و انضباط خاص در قالب شرح وظایف،خدمات بهداشتی درمانی در بیمارستان، اورژانسها، درمانگاهها، آسایشگاهها و مراکز بهداشتی درمانی به مدد جویان ارائه خدمات میدهد .
هماهنگ کردن کار تیم پرستاری در مورد برنامه ریزی برنامه کار بهیاران و کمک بهیاران و کارکنان خدماتی و هماهنگ کردن کار گروهای دیگر در مورد تیم درمان مثل مشاوره با بخشهای مختلف بهیاری ، مددکاری، آزمایشگاه ،فیزیوتراپی، تغذیه و … بر عهده پرستار میباشد.

وقتی که یک بهیار برای جلوگیری از صدمات یا بهبود بخشیدن به مشکلاتی که برای بیمار ایجاد شده تلاش میکند هیچ مساله ای به اندازه سرعت عمل و برخورد عاطفی و وجدان نمیتواند تاثیر داشته باشد و این رمز موفقیت و بالاتر رفتن شغل بهیار است .

از طریق تماس با مرکز طب ۷۲۴ به صورت شبانه روزی از خدمات پزشکی و پرستاری ویژه بهره مند شوید. هزینه کمک بهیار در منزل با توجه به خدمات درخواستی، مدت زمان نیاز به بهیار و سطح مهارت و تخصص بهیار تعیین می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص طرح درمان در منزل و درخواست ویزیت پزشک متخصص در منزل، تزریقات و سرم تراپی در منزل و هم چنین اطلاع از تعرفه بهیار در منزل تماس بگیرید. 02122689398 | 09123039316 | 09122902569 | 02188851370

خدمات قابل ارائه توسط بهیاران در منزل

  • مراقبت از سالمندان: بهیاران می توانند به سالمندان در انجام امور شخصی خود مانند حمام کردن، لباس پوشیدن، غذا خوردن، نظافت، مدیریت داروها و برنامه های درمانی کمک کنند. 
  • مراقبت از بیماران دارای شرایط خاص و بستری در منزل: بهیاران می توانند به بیماران دارای شرایط خاص و بستری در منزل مانند بیماران مبتلا به سرطان، بیماری های قلبی عروقی، بیماری های تنفسی، بیماری های عصبی، و بیماری های روانی کمک کنند. به عنوان مثال، بهیاران می توانند به بیماران در انجام فعالیت های فیزیکی، مدیریت درد، و مراقبت از زخم ها و هم چنین  استفاده از داروها کمک کنند.
  • مراقبت از بیماران پس از عمل جراحی: از جمله وظایف بهیاران کمک به بیماران پس از عمل جراحی در انجام امور شخصی، مدیریت داروها و برنامه های درمانی است. 

خدمات بهیاری در منزل

بهیاران و تکنسین پزشکی اورژانس برای بیمارانی که در شرایط اورژانسی هستند مراقبتهای لازم را اجرا میکنند و مرگ و زندگی اکثر افراد به واکنش سریع و مراقبت صحیح آنها وابسته است. بهیار میتواند قبل از رسیدن بیمار به بیمارستان اقدامات مربوطه را برعهده بگیرد.
داروهای خوراکی یا وریدی را برای بهبود وضعیت بیمار استفاده کند الکترو کاردیوگرام برای نظارت برعملکرد قلب را استفاده کند. بهیار برای مراقبت از بیمار در منزل باید مهارت ارتباطی، ثبات عاطفی، همدلی، انعطاف پذیری، توجه به جزییات، استقامت بدنی، پاسخگویی سریع را داشته باشد.

وظایف و مسئولیت های بهیار:

1-بررسی وضعیت بیماران و تعیین دوره درمان
2- تنظیم گزارشی از نگهداری بیمار و مسند سازی مراقبتهای پزشکی که به بیمار ارایه شده
3- اگر شخص بیماری مسری داردممکن است به بهیاران و تکنسین های اورژانس منتقل کند لذاوظیفه بهیار است شرایط بیمار را برای سایر کادر درمان گزارش کند
4-باید تجهیزاتی که استفاده شده است را جایگزین کند و پس از استفاده از دستگاه آنها را بررسی و تمیز کند
5- حفاظت از بیمار موقع حمل و نقل به آمبولانس
6- پاسخ به تماسهای 115 برای سی پی آر یا احیا قلب
7-از دستور العملهای ، پزشکانی که بر کار ایشان نظارت دارند پیروی کنند
8- موقع انتقال بیمار به بیمارستان معمولا یک تکنسین یا بهیار رانندگی و دیگری کنترل علایم حیاتی مپل قلب و تنفس را برعهده دارند.

اگر بهیار در یک کارخانه مشغول بکار شود این وظایف را برعهده دارد:

1-آشنا شدن با قسمتهای مختلف کارخانه و شغلهای آن
2- آشنا شدن با مشکلات بهداشتی کارخانه
3-پیگیری مشکلات بهداشتی کارکنان
4- تنظیم فرم اعزام کردن بیمار به مراکز درمانی
5-برآورد کردن وسایل پزشکی مثل دارو و حفظ و نگهداری از آنها
6- فرم اعزام بیمار را مطابق اصول پر کند
7-از مراکز درمانی شهر بازدید کند
8-از قسمتهای مختلف کارگاه برای برررسی مسایل بهداشتی بازدید کند

 

 

آخرین اخبار و مقالات طب 724