فرآیندهای فیزیوتراپی

فرآیندهای فیزیوتراپی

زمانی که افراد دچار حادثه هایی همچون تصادف، شکستگی و …می شوند بعد از عمل
جراحی دامنه حرکتی و فعالیتی قسمت های آسیب دیده و جراحی شده محدود می شود
که برای بازگشت این دامنه حرکتی افراد در جلسات فیزیوتراپی شرکت می کنند فیزیوتراپی
دارای فرآیندهایی می باشد که این فرآیندها توسط فیزیوتراپ باید به درستی انجام گیرد ما
در این مقاله قصد داریم فرآیندهای فیزیوتراپی را شرح دهیم با ما همراه باشید.

فرآیندهای فیزیوتراپی

1- بررسی: در این مرحله یک سری آزمایشات انفرادی جهت تشخیص محدودیت های عملکردی، ناتوانی ها، میزان آسیب دیدگی و … انجام می گیرد.
2- تشخیص: این مرحله توسط معاینات و ارزیابی های انجام شده به دست می آید در حقیقت این مرحله حاصل فرآیند منطقی بالینی می باشد این نوع تشخیص می تواند به صورت نقص حرکتی بیان شود و یا می تواند شامل دسته های مختلفی از آسیب ها، توانایی ها، ناتوانی ها و … باشد.
3- برنامه ریزی: زمانی که نیاز به مداخله باشد این مرحله آغاز می گردد و معمولا توسط ایجاد برنامه ای با مداخله ختم می شود که این مرحله شامل اهداف نهایی قابل اندازه گیری می باشد که با خانواده بیمار و یا کسی که از او محافظت می کند بحث می شود.
4- مداخلات: مداخلات انجام شده از فرآیندهایی می باشد که برای رسیدن به اهداف های توافق شده تغییر می یابند و این فرآیند می تواند شامل بهبود حرکتی، درمان با دست، استفاده از وسایل فیزیکی، درمانی، مکانیکی، الکتریکی و … باشد که برای استفاده از هرکدام برنامه ریزی های مناسبی شده است.

زمانی که افراد مسن، کودک و … دچار این نوع بیماری ها شده باشند و نیاز به مراقبت های و پرستاری های ویژه داشته باشند می توانید از خدمات پرستاری در منزل مرکز پرستاری سلامت 724 استفاده کنید این مرکز انواع خدمات نگهداری از بیمار و پرستاری را با با بهترین و مناسب ترین قیمت ها ارائه می دهد دلیل ارائه این خدمات کمک رسانی به افراد جامعه می باشد زیرا بسیاری از افراد شاغل نمی توانند از افراد مسن و کودکان خود مراقبت کنند.

آخرین اخبار و مقالات طب 724