وظایف پرستار کودک در ایمنی کودک

پرستار کودک

پرستار کودک

هر پرستار کودک می داند که می تواند برای درخواست کمک در شرایط اضطراری، به دیگران تلفن بزند. اما اگر کودکِ تحت مراقبت پرستار کودک دچار گرفتگی گلو و ناتوانی در تنفس بشود، آنگاه پرستارکودک باید برای حفظ ایمنی کودک چه کاری انجام دهد؟ پرستارکودک باید بداند که عدم تنفس به مدت ۶ دقیقه باعث می شود که مغز وارد فرآیند مردن شود. بنابراین، دانستن نکات و علوم کمک های اولیه برای پرستار کودک بسیار مهم خواهد بود. همچنین، پرستارکودک باید حتما شماره های ضروری را در اختیار و در دسترس داشته باشد تا بتواند در شرایط اضطراری به سرعت با آنها تماس بگیرد.

وظایف پرستار کودک

پرستار کودک باید به یاد داشته باشد که خفگی کودک می تواند ناشی از بازی و یا خوردن چیزهای کوچک باشد. چیزهایی که ممکن است در گلوی کودک گیر کرده و باعث خفگی کودک شود:
اسباب بازی ها و توپ های کوچک
آدامس
انگور
تکه های هویج، خیار و …
آجیل ها و دانه های خوراکی
شکلات های سفت و یا آدامسی
تکه گوشت یا پنیر
پاپ کورن
پرستارکودک باید به دقت به این موارد توجه کند. ممکن است والدین قوانینی را برای کنترل این خطرات برای کودک در نظر گرفته باشند، اما پرستار کودک نیز باید محدودیت های مناسب را برای پیشگیری و ایمنی کودک اعمال کند.

برای مثال، پرستارکودک نباید به کودک خردسال اجازه بازی با اسباب بازی های کوچک را بدهد. اگر کودک دارای خواهر و یا برادر بزرگ تر باشد، ممکن اسباب بازی های مربوط به کودکان با سنین بالاتر، مانند لگو، توپ های کوچک و … در خانه دیده شود. اما پرستارکودک نباید این اسباب بازی ها را در معرض دید کودک قرار دهد و باید آنها را در جایی دور از چشم کودک بگذارد.

در صورت تمایل برای استخدام و جذب پرستار کودک جهت تکمیل فرم جذب پرستار کودک به این لینک مراجعه کنید.

بیماران و سالمندان باید در منزل جهت ادامه دادن روند درمان با سونداژ اصول و نکات
لازم را از پرستاران و پزشکان یاد بگیرند که البته نیازمند تجربه فراوان است و مرکز
خدمات پرستاری و مراقبت در منزل سلامت 724 با کادری تخصصی و مجرب آماده
پاسخگویی به سوالات و اعزام پرستار با تجربه و متعهد جهت عمل سونداژ و دیگر
خدمات مراقبت و نگهداری از بیمار در منزل مینماید.

مرکز سلامت 724 با دادن خدمات ۲۴ ساعته به تمامی خانوادها میتواند خدمات شایانی را در این زمینه ارائه دهد که در تمامی این سالها افتخار ما همراهی بیماران با پرسنلی متعهد و آموزش دیده میباشد و امیدواریم با همکاری یکدیگر برای رسیدن به اهداف بزرگ نظیر شکست بیماری کووید ۱۹ پیروز و موفق باشیم.

آخرین اخبار و مقالات طب 724