گلوکومتر

گلوکومتر

امروزه بیماری دیابت بسیار زیاد شده و به  دلیل رژیم غذایی نامناسب و یا ارث سالانه افراد زیادی به این بیماری مبتلا می شوند. این بیماری انواع مختلفی دارد و حتی خانم های باردار نیز ممکن است به طور پنهان به این بیماری مبتلا شوند که آسیب های بسیار ی به جنین خواهد زد. در هر صورت اطلاع قند بدن در پیشگیری و یا کنترل آن بسیار تاثیر خواهد داشت. شما می توانید با خرید دستگاه تست قند در منزل روزانه قند خون خود را چک کنید و با مشورت پزشک آن را کنترل نمایید. شما می توانید برای خرید بهترین دستگاه تست قند خون و یا نوار تست قند خون با تماس بگیرید. هم چنین برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع این دستگاه، مشورت با پزشک، قیمت دستگاه تست خون و هم چنین درخواست ویزیت پزشک در منزل مرکز خدمات درمان در منزل طب 724 آماده ی خدمت رسانی به شماست. با ما تماس بگیرید.02122689398 | 09123039316 | 09122902569 | 02188851370

گلوکومتر چیست؟

گلوکومتر ابزار پزشکی کوچک و قابل حمل برای تخمین زدن گلوکز در خون است .وجود این دستگاه برای بیماران دیابتی به ویژه دیابت نوع یک که نیاز به تزریق انسولین به میزان لازم دارند حیاتی است. جز اصلی مانیتورینگ قند درخانه برای بیماران دیابتی است . یک قطره خون روی نوار کاغذی چکانده میشود و این دستگاه میزان قند خون شمارا انجام میدهد . نوار گلوکومتر یا همان تست قند خون 1بار مصرف بوده و هرنوار مختص به برند خاصی می باشند. این دستگاه را از داروخانه ها می توانید تهیه کنید و در منزل انجام دهید و از لزوم مراجعه به بیمارستان جلوگیری میشود.

مراحل استفاده از گلوکومتر:

  1. دستان خود را با آب و صابون بشویید.
  2. یک نوار تست جدید از بسته بندی خارج کنید.
  3. نوار تست را در دستگاه قرار دهید.
  4. یک قطره خون از نوک انگشت خود بگیرید.
  5. خون را روی نوار تست قرار دهید.
  6. دستگاه سطح قند خون شما را اندازه گیری می کند.
  7. نتیجه را بخوانید.

مزایای گلوکومتر

مزایای استفاده از آن :
1- سهولت در استفاده از آن
2- قابلیت انتقال : قابل حمل و انتقال بودن
3- دسترسی راحت: دردسترس بودن

کاربرد آن:

افرادی که باید از این دستگاه استفاده کنند عبارتند از:
1-خانم هایی که با تشخیص دیابت حاملگی باید قند خونشان کنترل شود .
2-افرادی که به تازگی برایشان تشخیص دیابت دادند.
3-بیمارانی که انسولین یا داروهایی مثل گلی بن گلامید . رپاگلیناید باید برای جلوگیری از بروز افت قند خوون حتما از این دستگاه استفاده کنند.
4-افراد دیابتی ملزم هستند برای تنظیم وعده های غذایی استراحت فعالیت و حتی آموزش تاثیر این تغیرات بر قند خون خودشان از گلوکومتر استفاده کنند .

در صورت تمایل به همکاری و استخدام به عنوان پزشک یا پرستار، فرم جذب پزشک و پرستار را تکمیل نمایید.

بیماران و سالمندان باید در منزل جهت ادامه دادن روند درمان با  اصول و نکات لازم را رعایت کنند که البته نیازمند تجربه فراوان است و مرکز خدمات پرستاری و مراقبت در منزل طب 724 با کادری تخصصی و مجرب آماده پاسخگویی به سوالات و اعزام دکتر با تجربه و متعهد در کمتر از نیم ساعت جهت ارائه خدمات مراقبت و نگهداری از بیمار در منزل است. مرکز طب 724 با دادن خدمات ۲۴ ساعته به تمامی خانوادها میتواند خدمات شایانی را در این زمینه ارائه دهد که در تمامی این سالها افتخار ما همراهی بیماران با پرسنلی متعهد و آموزش دیده می باشد. 02122689398 | 09123039316 | 09122902569 | 02188851370

 

آخرین اخبار و مقالات طب 724