تشک مواج

تشک-مواج

تشک مواج یا تشک ضد زخم بستر یک وسیله پزشکی است که برای جلوگیری از ایجاد زخم بستر در افرادی که به دلیل بیماری یا آسیب مجبور به بستری شدن طولانی مدت هستند، استفاده می شود. این تشک ها با ایجاد فشار متناوب در نقاط مختلف بدن، از تجمع خون و ایجاد زخم در این نقاط جلوگیری می کنند. این تشک ساخته شده از PVC و یک پمپ هوای کم صدا میباشد که  برای لغزاندن بیماران بستری شده روی تخت استفاده میگردد . هنگام خرید بهترین تشک مواج باید به عواملی توجه کنید که عبارتند از:  اندازه تشک مواج باید متناسب با اندازه تخت بیمار باشد، نوع تشک، ، تعداد و اندازه کیسه های هوا یا لوله های هوا، قابلیت تنظیم و قیمت تشک های مواج که بسته به نوع، اندازه و قابلیت های آنها متفاوت است. تشک های مواج را می توان از فروشگاه های تجهیزات پزشکی طب724 خریداری کرد. مرکز خدمات درمان در منزل طب 724 با ارائه انواع خدمات درمانی در منزل و اجاره یا فروش تجهیزات پزشکی دسترسی تمامی امور درمانی را راحت تر کرده است برای استعلام قیمت تشک مواج و خرید انواع تشک مانند تشک مواج تخم مرغی و… تماس بگیرید.02122689398 | 09123039316 | 09122902569 | 02188851370

تشک های مواج در دو نوع اصلی وجود دارند: 

  • تشک مواج سلولی: این تشک ها از مجموعه ای از کیسه های هوا تشکیل شده اند که به طور متناوب پر و خالی می شوند.
  • تشک مواج تیوپی: این تشک ها از مجموعه ای از لوله های هوا تشکیل شده اند که به طور متناوب باد می شوند و خالی می شوند.

در نوع سلولی آن تحمل وزن بیشتری را نسبت به مدل ساده دارد و طول عمر آن بالاتر است و به طور کلی، قیمت تشک های مواج سلولی از تشک های مواج تیوپی بیشتر است.

تشک مواج

طرز استفاده:

برای استفاده از تشک مواج باید دو شیلنگ دستگاه از یک سو به دو خروجی موتور کمپرس و از سوی دیگر به دو ورودی تشک وصل می شود. دستگاه را روشن کنید و 20 دقیقه صبر کنید و یک ملحفه روی تشک پهن کرده و بیمار را بر روی تشک بخوابانید. 

مزیت تشک :

بهترین روش برای درمان زخم بستر تشک مواج می باشد که در چندین مدل با قالیت های خاصی تولید شده است از جمله تشک مواج سلولی و تشک مواج تخم مرغی می باشد. تشک مواج سلولی از کیفیت ساخت بالاتری برخوردار است که برای بیماران با طول زمان درمان بیشتر به کار می رود و ساختار این محصول به این شکل است که سلول های جداگانه هوا در کنار گرفته است این تشک تجمل وزن بیشتری نسبت به مدل ساده اش دارد و طول عمر آن نیز بالاتر بوده است و بسیار برای بیمارانی که دچار زخم بستر شدید هستن توصیه می شود.

در صورت تمایل به همکاری و استخدام به عنوان پزشک یا پرستار، فرم جذب پزشک و پرستار را تکمیل نمایید.

بیماران و سالمندان باید در منزل جهت ادامه دادن روند درمان با  اصول و نکات لازم را رعایت کنند که البته نیازمند تجربه فراوان است و مرکز خدمات پرستاری و مراقبت در منزل طب 724 با کادری تخصصی و مجرب آماده پاسخگویی به سوالات و اعزام دکتر با تجربه و متعهد در کمتر از نیم ساعت جهت ارائه خدمات مراقبت و نگهداری از بیمار در منزل است. مرکز طب 724 با دادن خدمات ۲۴ ساعته به تمامی خانوادها میتواند خدمات شایانی را در این زمینه ارائه دهد که در تمامی این سالها افتخار ما همراهی بیماران با پرسنلی متعهد و آموزش دیده می باشد. 02122689398 | 09123039316 | 09122902569 | 02188851370

 

 

آخرین اخبار و مقالات طب 724