انواع فشارسنج

فشارسنج

فشار خون بالا و یا فشار خون پایین تر از حد معمول هر دو باعث بیماری خواهند شد. فشار خون بالا می‌تواند منجر به بیماری‌های قلبی، سکته مغزی، نارسایی کلیوی و سایر مشکلات سلامتی شود. فشار خون پایین می‌تواند باعث سرگیجه، غش و … شود. عوامل مختلفی مانند سن، ژنتیک، اضافه وزن یا چاقی، رژیم غذایی نامناسب، عدم تحرک، مصرف دخانیات، مصرف الکل، برخی بیماری‌ها، مانند دیابت و بیماری کلیویباعث افزایش فشار میشوند. عواملی مانند سن، مصرف برخی داروها، مانند داروهای ادرارآور، کمبود آب بدن و برخی بیماری‌ها، مانند بیماری آدیسون سبب کاهش فشار خون می شوند. در نتیجه اطلاع از فشار خون و کنترل آن بسیار حائز اهمیت است. داشتن دستگاه فشار سنج خانگی در هر منزل به شما کمک می کند تا از ابتلا به فشار خون پیشگیری کنید. برای خرید و اجاره انواع دستگاه فشار سنج، شناخت بهترین دستگاه فشار خون و قیمت بهترین مارک فشار سنج دیجیتالی با طب 724 تماس بگیرید. ما در این مجموعه برای روند بهبود بیماری های شما انواع خدمات پزشکی را در منزل ارائه می دهیم. شما می توانید برای ویزیت پزشک در منزل، تزریقات در منزل، تصویر برداری در منزل و انواع خدمات پرستاری با ما تماس بگیرید. 02122689398 | 09123039316 | 09122902569 | 02188851370

فشارسنج چیست؟

درهر انقباض عضله قلب در اثر برخورد خون به دیواره سرخرگ فشاری وارد می شود که به آن فشار خون گویند.  فشارخون را بوسیله دستگاهی بنام فشارسنج اندازه گیری می کنند.

انواع فشارسنج

فشارسنج جیوه ای: دقیق ترین نوع فشار سنج میباشد درصد خطای آن بسیار پایین است و دوام بالایی دارد اما بدلیل اینکه جیوه یک ماده سمی میباشد استفاده از این نوع فشار سنج به مرور زمان کمتر شده است.
عقربه ای : متداول ترین نوع فشار سنج میباشد و پزشکان از این نوع استفاده می کنند.
دیجیتالی : جدید ترین نوع فشار سنج و استفاده از آن آسان میباشد. به دو روش سمعی و دیجیتالی فشار خون را اندازه گیری میکنند . در روش سمعی دو نوع دستگاه فشار سنج وجود دارد :
1-جیوه ای 2- عقربه ای در روش دیجیتالی دو نوع دستگاه فشار سنج وجود دارد :
1-دجیتالی بازویی 2-دیجیتالی انگشتی یا مچی

فشارسنج انگشتی: این نوع فشارسنج قابل حمل است و می توان از آن برای اندازه گیری فشار خون در خانه یا محل کار استفاده کرد که فشار خون با استفاده از سنسورهای الکترونیکی و یک کاف کوچک که دور انگشت قرار می گیرد، اندازه گیری می شود.

برای کسب اطلاع از نحوه مراقبت از بیماران و سالمندان در منزل به این لینک مراجعه کنید.

طرز کار دستگاه فشارسنج

1- بالای بازو برهنه شود.
2- دست راست بر روی میز قرار بگیرد.
3- فرد در حالت نشسته باشد .
4- دستگاه را نزدیک بازویی که میخواهید فشار خون را اندازه بگیرید قرار بدهید اگر هواییدرون کیسه ی بازوبند باشد به وسیله پیچ تنظیم هوا.

فشارسنج به دو نحوه کلی فشارخون را اندازه گیری می کنند:

1 : شنیداری یا سمعی (۲ نوع دارد: دستگاه فشارسنج جیوه ای-دستگاه فشار سنج عقربه ای)
2: دیجیتالی (۲ نوع دارد: دستگاه فشارسنج نمایشگر دیجیتالی بازویی–دستگاه فشارسنج نمایشگر دیجیتالی خودکار انگشتی یا مچی)

در صورت تمایل به همکاری و استخدام به عنوان پزشک یا پرستار، فرم جذب پزشک و پرستار را تکمیل نمایید.

بیماران و سالمندان باید در منزل جهت ادامه دادن روند درمان با  اصول و نکات لازم را رعایت کنند که البته نیازمند تجربه فراوان است و مرکز خدمات پرستاری و مراقبت در منزل طب 724 با کادری تخصصی و مجرب آماده پاسخگویی به سوالات و اعزام دکتر با تجربه و متعهد در کمتر از نیم ساعت جهت ارائه خدمات مراقبت و نگهداری از بیمار در منزل است. مرکز طب 724 با دادن خدمات ۲۴ ساعته به تمامی خانوادها میتواند خدمات شایانی را در این زمینه ارائه دهد که در تمامی این سالها افتخار ما همراهی بیماران با پرسنلی متعهد و آموزش دیده می باشد. 02122689398 | 09123039316 | 09122902569 | 02188851370

آخرین اخبار و مقالات طب 724